Hakkımızda

Müslümanlar olarak bu dini ve ona bağlı hayatî nizamı yeryüzüne yaymakla mükellefiz. İnsanlığa önderlik etmek başlıca vazifelerimizdendir. Görevimizi eksiksiz yerine getirebilmek adına da yazması için her kaleme, okuması için her göze ihtiyaç hissettiğimiz günleri yaşamaktayız.

Nitekim Allah azze ve celle’nin Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’e ilk vahyi, Alâk Suresi’nin 5 ayeti içerisinde “Yaratan Rabbinin adıyla oku!” ve “O, kalemle yazmayı öğretendir” buyurmaktadır. Biz de bu ayeti celilerin rehberliğiyle 2020 Ocak ayı itibarıyla, bir okuma-yazma serüveni, “Kendi Kitabını Kendin Yaz” projesini başlattık.

  Bu kapsamda Allah azze ve celle’nin razı olacağı toplumu inşa etmeyi hedeflemekteyiz. O topluluk ki Huzeyfe radıyallahu anh’dan rivayetle bir hadisi şerifinde Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in “… sonra nübüvvet sisteminde bir hilafet olur” şeklinde müjdelediği, nübüvvet tadında bir sisteme sahip olacak olan topluluktur.

 Bu proje ile amacımız:

  • Eli kalem tutan her bireyi yazım hayatına katmak,
  • Yazarken kendilerini geliştirmelerini sağlamak,
  • Kendisini daha iyi ifade edebilen bir genç nesil yetiştirmek,
  • Bu vesileyle onların bilgi birikimlerinden faydalanmak,
  • Toplumun her kesiminden gelecek makalelerle daha iyi bir analiz düzeyi oluşturmak,
  • Halkın tamamı hakkında hep birlikte fikir sahibi olabilmek,
  • Okuma ve yazma işlemlerini interaktif bir şekilde daha keyifli hale getirmektir.

Çıktığımız bu yolda Allah azze ve celleden sonra en büyük destekçimiz, güç kaynağımız; dualarıyla, kalemiyle, ruhuyla, kalbiyle bizimle olan siz değerli Müslümanlarsınız. Bizi, bu hayra öncülük etmeye vesile kılan Allah’a hamdolsun.

Gayret bizden takdir Allahu Teâlâ’dan.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön